Naujienos: 

2015-03-26 / Kauno miesto simfoninio orkestro koncerte - dedikacija W. A. Mocartui


Kauno miesto simfoninio orkestro koncerte - dedikacija W. A. Mocartui

 

Dešimtąją sukaktį minintis Kauno miesto simfoninis orkestras šį penktadienį klausytojus kviečia į koncertą, kuriame skambės vien tik kompozitoriaus Wolfgango Amadėjaus Mocarto kūriniai. Su orkestrui repeticijas jau pradėjo ilgametis „Metropolitan" operos dirigentas, vokalo pedagogas ir prodiuseris John Fisher, konsultuojantis orkestrą vokalo ir operos projektuose. 


Orkestro viešnia - pianistė Golda Vainberg-Tatz, jos vardas puikiai žinomas muzikos mylėtojams visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. G. Vainberg-Tatz Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų gimnazijos absolventė, ne kartą pasirodžiusi su Lietuvos orkestrais bei dirigentais, kameriniais ansambliais. 


„Koncerte išgirsime daug biografinių jungčių. Štai koncertas fortepijonui ir orkestrui nr. 20 priskiriamas viduriniajam Mocarto periodui, tai vienas mėgiamiausių kūrinių fortepijonui, džiaugiausi, kai G. Vainberg-Tatz pasiūlė atlikti būtent jį. Kiekvienas užrašytas balsas, nata ar solistas pasakoja istoriją, žinoma, be žodžių. Taip pat atliksime paskutiniąją kompozitoriaus simfoniją „Jupiterio", iš brandžiojo periodo, ji gili, mistiška, energinga, sudėtinga, kaip ir kompozitoriaus asmenybė. Galima pasakyti, jog ji susumuoja viską, kas buvo nuveikta simfoninės muzikos srityje ir pranašauja L. van Bethoveno darbus," - mintimis apie koncerto programą dalijosi J. Fisheris. 


„Pirmą kartą dvidešimtąjį koncertą atlikau su Sauliumi Sondeckiu, todėl turiu ypatingą ryšį su šiuo kūriniu. Kūrinyje yra vietos improvizacijai, autentiško garso paieškos - ištisa filosofija. Ne kartą koncertavau Kauno filharmonijos scenoje, tačiau su Kauno simfoniniu orkestru debiutuosiu," - sakė koncerto viešnia, pianistė G. Vainberg-Tatz.


John Fisher yra dirbęs Milano La Scala teatro meno administracijos nariu, 2006-2011 m. buvo Velso nacionalinės operos vyriausiuoju meno ir vykdančiuoju direktoriumi, dirbo kaip įrašų prodiuseris Deutsche Grammophon ir Decca Records įrašų kompanijose, bendradarbiavo su operos režisieriumi Jean-Pierre Ponnelle „Unitel Films" kuriant keletą operos filmų. Ir tai tik keli faktai iš maestro biografijos. Dirigentas atvyko į Kauną, radęs laiko intensyvioje darbotvarkėje - tiesiai iš čia jis vyksta vesti meistriškumo kursų Maskvoje, „Didžiajame teatre", vėliau Mechike, vasarą dirbs prestižinio P. Čaikovskio konkurso Maskvoje žiuri. 


Kauno miesto simfoninio orkestro, diriguojamo John Fisher ir pianistės Goldos Vainberg-Tatz koncertas įvyks kovo 27 d., penktadienį, 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje.

 

atgal