Naujienos: 

2010-11-29 / Gruodžio svečiai


Gruodžio svečiai

Gruodžio mėnėsį Kauno miesto simfoninis orkestras pasitiks su jaunųjų talentų desantu iš Šveicarijos. Gruodžio 3 d., penktadienį, 18 val. Kauno valstybinės filharmonijos scenoje KMSO diriguos daugybės tarptautinių konkursų laureatas, Paryžiaus ir Ženevos muzikos akademijų absolventas, orkestro "Pro musica" įkūrėjas Luca Bizzozero. Dirigentas atvyksta ne vienas, o kartu su violončelininku Zephyrin Ray-Bellet, nuo trylikos rengiančiu rečitalius Europoje.


Išskirtinio koncerto programoje - F. Mendelsono simfonija nr. 4 "Itališkoji", jauno italų kompozitoriaus F. Bicione simfoninė poema "B-612", skurta pagal A. de Saint - Exupery "Mažąjį princą". F. Bicione atvyksta specialiai į Lietuvą dalyvauti šio kūrinio premjeroje. Pagrindinis programos akcentas - Antonino Dvoržako koncertas violončelei ir orkestrui h-moll. Nors čekų kompozitorius buvo įvardinęs violončlelę kaip "gražų instrumentą, kurio vieta orkestre, nes kaip solo instrumentas jis nėra labai paslankus", A. Dvoržakas sukūrė vieną žymiausių pasaulio klasikinės muzikos pasauliui koncertų šiam instrumentui su orkestru. Koncerto eskizas jau gulėjo kompozitoriaus lagamine grįžtant iš Niujorko ir buvo skirtas bičiuliui violončelės meistrui Hanušui Wihanui. Trijose koncerto dalyse kaitaliojasi skirtingos emocinės panoramos - pirmosios dalies energija ir jėga su antrosios šiltu lyriškumu ir trečiosios dalies bravūra.


Nepaisant savo jauno amžiaus, dirigentas Luca Bizzozero jau spėjo pasižymėti. Muzikos studijas pradėjo nuo fortepijono ir violončelės Fribūro konservatorijoje, vėliau susidomėjo dirigavimu. Studijas jaunuolis tęsė Ženevos ir Paryžiaus muzikos akademijose taip pat stažavosi Zalcburgo "Mozarteum", Florencijos muzikos akademijoje ir Bukarešto universitete, privačiai stažavosi pas dirigavimo meistrus Pierą Bulezą ir Bruno Amaduči. Padrąsintas savo dėstytojų Urso Šnaiderio ir Armino Žordano įkūrė orkestrą "Pro Musica", kuriame dabar groja apie 80 muzikantų. 22 metų jaunuolis kaip kviestinis dirigentas dirbo su Odesos, Sanremo, Gruzijos nacionaliniu, Katovicų, Charkovo, Berno simfoniniais orkestrais.


Zephryn Rey-Bellet pažintį su violončele pradėjo ketverių, o trylikos jau surengė pirmuosius rečitalius Šveicarijoje, Italijoje ir Vokietijoje. Penkiolikos įstojo į Ženevos konservatoriją, kur neseniai baigė magistrantūros studijas. Jis - daugybės tarptautinių konkursų ir stipendijų laureatas. Ryškiausios jų: Pierre Wald vardo fondo,  stipendininkas, Albert Lulin vardo prizo laureatas, "Premio Rovere D'Oro" tarptautinio konkurso pirmosios vietos laimėtojas... Jaunuolis koncertavo Šveicarijoje, Vokietijoje, Italijoje, Olandijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje. Z. Rey-Bellet groja  pracūzų violončelisto Piero Fournier instrumentu.

atgal