Naujienos: 

2016-09-22 / 12-ASIS KAUNO SIMFONINIS ORKESTRO SEZONAS BUS IŠSKIRTINIS


12-ASIS KAUNO SIMFONINIS ORKESTRO SEZONAS BUS IŠSKIRTINIS

Po intensyvių vasaros darbų kiek pailsėjęs Kauno miesto simfoninis orkestras (KMSO) pristato dvyliktąjį savo veiklos sezoną. Besidžiaugdamas praėjusio sezono veiklos rezultatais kolektyvas, vadovaujamas Algimanto Treikausko, ištikimus savo klausytojus bei naujuosius klasikinės muzikos mylėtojus stebins įsimintinomis muzikinėmis programomis bei pažada pateikti dar negirdėtų klasikinės muzikos variacijų ir išskirtinio skambesio.

Kolektyvas neabejoja, – jau rugsėjo 30 d. klausytojai atėję į dvyliktojo orkestro sezono atidarymo koncertą, dar ilgai negalės jo pamiršti. Siekdamas įveikti atotrūkį tarp klasikinės ir roko muzikos mylėtojų, KMSO klausytojams pristatys rusų kilmės smuikininką Aleksandrą Markovą (Alexander Markov) iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Šis plačiai pasaulyje žinomas muzikas koncertuoja visuose kontinentuose pasirodydamas su garsiausiais orkestrais. Specialiai garsiajam smuikininkui buvo sukurtas auksinis šešiastygis elektrinis smuikas. Naujas patentuotas elektrinis instrumentas yra neatsiejama A. Markovo pasirodymų dalis. Koncerte Kaune smuikininkas kurs išskirtines muzikines variacijas sujungdamas švelnų, plaukiantį klasikinės muzikos skambesį su ryškiomis, aštriomis ir dramatiškomis roko improvizacijomis. Muzikas taip pat yra parašęs daugybę kūrinių šiam išskirtiniam instrumentui. Dalį jų kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru jis atliks ir sezono atidarymo koncerte. Koncerto programoje taip pat skambės N. Paganini, G. Verdi bei A. Borodin kūriniai.

KMSO spalio 7 d. kvies pasiklausyti nuostabaus violončelės skambesio. Du A. Vivaldi koncertus (a-moll ir g-moll) dviem violončelėms ir styginiams bei C. S. Saenso Koncertą Nr. 3, a-moll op. 61 violončelei ir orkestrui, taip pat – A. Dvoržako Simfoniją Nr. 8, G-dur, op. 88 atliks visame pasaulyje pripažintas violončelės virtuozas, ne kartą griežęs prestižiškiausiose pasaulio koncertų salėse, išgarsėjęs ne tik kaip talentingas klasikinės muzikos interpretatorius, bet ir kaip pirmasis tiek rusų modernistų, tiek lietuvių kompozitorių kūrinių atlikėjas, gausybės apdovanojimų laureatas, pedagogas David Geringas. Taip pat – didžiųjų violončelistų ratui priskiriamas, visame pasaulyje su garsiausiais orkestrais pasirodantis violončelistas Vytautas Sondeckis. Koncerto metu David Geringas pasirodys ne tik kaip solistas, bet ir kaip dirigentas.

Išskirtinis bus ir spalio 14 dieną vyksiantis Kauno miesto simfoninio orkestro bei solistų koncertas, per kurį vienoje scenoje susitiks dviejų tarptautinių konkursų laureatai. Sumanymas jį surengti užgimė birželio mėnesį, orkestro vadovui A. Treikauskui viešint Armėnijos sostinėje Jerevane. Nes iš kasmet rengiamo Tarptautinio Aram Khachaturian konkurso organizatorių jis sulaukė pakvietimo būti vertinimo komisijos (žiuri) nariu bei atstovauti savo šalį tokio masto konkurse. Tarp daugybės šiais metais organizuojamo dirigentų konkurso dalyvių nugalėtoju tapo dirigentas iš Pietų Korėjos June-Sung Park. Jam buvo įteiktas ir specialus KMSO įsteigtas prizas – kvietimas diriguoti orkestrui. Su Kauno miesto simfoniniu orkestru, diriguojamu June-Sung Park, pasirodys ir VII Tarptautinio M. K. Čiurlionio konkurso laureatė pianistė iš Rusijos – Daria Parkhomenko. Koncerto programoje skambės S. Rachmaninov Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 2, op. 30 bei R. Schumann  Simfonija Nr. 2 C-dur, op. 61.

Spalio 21 ąją – Prancūzų kompozitorių vakaras, tradiciškai Kauno miesto simfoninis orkestras savo klausytojus pakvies pasinerti į prancūziškos muzikos skambesį. Diriguojamas ilgamečio bičiulio maestro Alain Paris, orkestras atliks romantiškumu bei prancūzišku žavesiu alsuojančius kūrinius.Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad orkestras neretai atlieka šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūrinius, taip prisidėdamas prie jų kūrybos skatinimo, plėtojimo bei pristatymo. Tad ir šiais metais kolektyvas dalyvaus tarptautiniame šiuolaikinės akademinės muzikos festivalyje – „Iš arti“. KMSO labai noriai prisideda prie pagrindinės festivalio idėjos plėtojimo – iš arti pažinti bei sugretinti mūsų šalies – pasaulio muzikos procesus, kryptis ir aktualijas, į kurias įsilieja visų kartų lietuvių, užsienio kompozitoriai, gausus atlikėjų būrys.

Spalio 31 d. tradiciškai rengiamame koncerte skirtame Visų šventųjų dienai paminėti, Kauno miesto simfoninis orkestras Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje atliks Č. Sasnausko „Requiem“. Koncerto metu taip pat bus minimos šio kompozitoriaus 100 – osios mirties metinės.

Kadangi kito garsaus lietuvių kompozitoriaus Juliaus Juzeliūno kūryba ir veikla palikusi neištrinamą pėdsaką kultūriniame bei politiniame XX a. II pusės mūsų šalies gyvenime, 2016-ieji paskelbti šio kūrėjo metais. Šalyje netrūksta renginių, kuriais siekiama atgaivinti šio įstabaus menininko kūrinius. KMSO taip pat prisideda prie jubiliejaus minėjimo ir ta proga lapkričio 25 d. rengia Juliaus Juzeliūno 100-mečiui paminėti skirtą koncertą.

Gruodžio 3 d. orkestras kartu su garsiausiose Europos koncertų salėse bei festivaliuose pasirodančia Nomeda Kazlaus (sopranas) ir tarptautinį pripažinimą pelniusiu tenoru iš Meksikos Hector Sandoval pasirodys Nacionalinė filharmonijoje, Vilniuje. O jau gruodžio 4 d. Kauno valstybinė filharmonija prisipildys šio dueto bei orkestro harmoningo skambesio. Visi norintys pasimėgauti nepakartojamomis šio dueto atliekamomis arijomis bei Kauno miesto simfoninio orkestro, dirguojamo Constantine Orbelian, muzika, kviečiami į nepamirštamą Gala koncertą.

Gruodžio 20 – 23 d. didžiausiuose šalies miestuose bus pristatyta bene garsiausia visų laikų roko opera „Jėzus Kristus superžvaigždė“ („Jesus Christ Superstar“). Ta proga KMSO džiaugiasi turėdamas galimybę prisidėti prie tarptautinio projekto įgyvendinimo ir dirbti su visame pasaulyje žinomais menininkais. Gruodžio mėnesį pristatomo miuziklo kūrybinė grupė – tai gerai žinomas muzikos pasaulyje kūrybinis aljansas „Beet4Feet“, dirbantis nuo 1987 m. ir pristatęs Europos publikai tokius miuziklus kaip „Aida“, „Moby Dick“, „Carmen Cubana“ bei daugelį kitų. 2005 – aisiais ši kūrybinė komanda Amstetteno mieste (Austrija) pristatė fenomenalios sėkmės sulaukusį „Jėzus Kristus superžvaigždė“ pastatymą. Lietuviškąją spektaklio versiją statys režisierė-choreografė Kim Duddy iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Roko operą žiūrovai galės išvysti gruodžio 20 d. – Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, gruodžio 22 d. – Vilniaus „Compensa“ koncertų salėje, o gruodžio 23 d. – Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Kaip įprastai, Kauno miesto simfoninis orkestras rudens/žiemos koncertinį sezoną užbaigs koncertais, skirtais Naujųjų metų sutikimui, kurie vyks gruodžio pabaigoje.

Visa tai –  tik maža dalis įspūdingų koncertų, kuriais orkestras džiugins savo ištikimus klausytojus šį rudens/žiemos sezoną. Kauno miesto simfoninis orkestras žada pateikti dar daugiau staigmenų.

atgal