Naujienos: 

2017-04-28 / "Metropolitan Opera" teatro žvaigždės vėl Kaune
Gegužės 3 d., trečiadienį, 18 val. Kauno miesto simfoninio orkestro rengiamas 12-ojo sezono pabaigos šventinis Gala koncertas tikrai nenuvils net išrankiausią klasikinės muzikos skonį turinčių klausytojų.

Dar praėjusių metų pabaigoje Kaune viešėdamas visame pasaulyje žinomas JAV tenoras Johnas Osbornas negalėjo pasakyti, ar dėl perpildyto pasirodymų grafiko pavyks surengti pirmąjį koncertą Lietuvoje. Tada apie tai jis kalbėjo labai nedrąsiai: "Iš pradžių, dar prieš mano atvykimą į Lietuvą, buvo planų surengti Kaune ir koncertą. Paskui įsitikinom, kad to padaryti negalėsime kaip tik dėl mano užimtumo. Bet dabar su Kauno orkestro vadovu A. Treikausku dėliojam tolesnius bendradarbiavimo planus ir žadam turėti dar ne vieną projektą". Taigi, šiandien su didžiuliu džiaugsmu KMSO visus kviečia į sezono pabaigos koncertą, kuriame pirmą kartą pasirodys šis įspūdingo balso savininkas.

Orkestro ir tenoro draugystė prasidėjo visai neseniai. 2016 m. rudenį Johnas Osbornas kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru ir jo vyriausiuoju dirigentu Constantinu Orbelianu įrašė kompaktinę plokštelę, kurioje skamba žinomiausios Gaetano Donizetti, Gioachino Rossini, Hectoro Berliozo bei Giuseppe Verdi operų arijos.

Dabar jau "Metropolitan Opera" teatro žvaigždė Johnas Osbornas į šį teatrą buvo pakviestas 1994 m. kaip jaunųjų menininkų programos dalyvis. Tada jis sulaukė siūlymo, toliau tęsti vokalo studijas. O jau po dvejų metų jaunasis solistas tapo Prancūzijoje vykusio Placido Domingo operos balsų konkurso 1-osios vietos laimėtoju. Muzikinė patirtis bei svarbūs įvertinimai lėmė ryškų operos solisto J. Osborno tarptautinės karjeros startą. Šiandien jis – solistas pasirodantis didžiausiose scenose nuo San Francisko iki Tokijaus su žinomiausiais pasaulio orkestrais.

Į Lietuvą kartu su tenoru atvyks ir jo žmona, taip pat "Metropolitan Opera" teatro solistė, su visame pasaulyje žinomais orkestrais didžiausiose koncertų salėse pasirodanti Lynette Tapia (sopranas). Ne kartą ji buvo įvertinta aukščiausiais apdovanojimais įvairiuose konkursuose ir festivaliuose. Lynette Tapia ir Johnas Osbornas turi parengę ne vieną koncertinę programą, kurias pristato klausytojams įvairiose pasaulio šalyse. Vieną iš jų išgirs ir Lietuvos klasikinės muzikos mylėtojai. O šventiniam koncertui diriguos maestro iš Italijos Franco Giacosa.

Italų dirigentas aukščiausiu įvertinimu baigė fortepijono specialybės studijas Genujos N. Paganini Muzikos akademijoje. Vėliau studijavo vargonų specialybę ir komponavimą, klavesino specialybę, choro ir orkestro dirigavimą (dėstytojai – Franco Ferrara ir Massimo De Bernart). Dirigentas ne kartą dalyvavo tiek operos, tiek simfoninės muzikos projektuose, vadovavo prestižiniams Italijos ir užsienio orkestrams. Franco Giacosa buvo nuolatinis Savonos Operos choro "P. Masca­gni vadovas ir kartu ilgus metus bendradarbiavo su "Teatro dell’Opera Giocosa" teatru. Jis taip pat yra "Quartetto Pianistico Italiano" narys. Tai vienintelis dviejų fortepijonų aštuonioms rankoms ansam­blis Europoje, kartu su juo gastroliavo Italijoje ir užsienyje (Graikijoje, Bulgarijoje, buvusiose Jugoslavijos šalyse, Tunise, buvusiose TSRS šalyse, Ispanijoje, Portugalijoje, Vokietijoje, Švei­ca­rijoje, Rumunijoje, Gvatemaloje, JAV), taip pat įrašė kūrinius Vatikano radijui, Italijos nacionalinei televizijai , Sovietų sąjungos ir Bulgarijos valstybinėms televizijoms, Tuniso televizijai, 1994 m. Eurovizijos "Karnavalo koncertui". Dabar jis Turino G. Verdi Valstybinės muzikos akademijos partitūros skaitymo profesorius.

Kauno valstybinės filharmonijos Didžiojoje salėje vyksiančio koncerto programoje skambės gražiausios ir žinomiausios arijos, duetai iš G. Donizetti ir Ch. Gounod operų bei uvertiūros simfoniniam orkestrui.
atgal