Naujienos: 

2011-12-14 / "Klasika ir nūdiena"  Artėjant svarbiausioms metų šventėms, Kauno miesto simfoninisorkestras kviečia į koncertą „Klasika ir nūdiena", kuriame skambės lietuviškos  premjeros ir klasikinės muzikos perlai. Orkestrą koncerte lydės smuikininkas Vilhelmas Čepinskis, šįsyk ir solisto irdirigento vaidmenyse, dalyvaus smuikininkas Džeraldas Bidva. Koncertas „Klasikair nūdiena" įvyks gruodžio 16d., penktadienį, 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje. 

Koncerte pirmą kartą skambės Giedriaus Kuprevičiaus sukurtas koncertas smuikui ir orkestrui "Uno solo e tutti".Kūrinio idėja, pasufleruota smuikininko V. Čepinskio, kilo prieš pusmetį,dabar, trijų dalių koncertas jau patikimose orkestrantų rankose. 

 "Kadanginesu smuikininkas, nors instrumentą pažįstu ir ne vieną kūrinį jam esu rašęs,paprašiau, kad Vilhelmas padarytų smuiko partijos redakciją. Tą darbą jisatliko labai kruopščiai ir korektiškai - nekeisdamas mano natų suteikė partijai"smuikingumo." sakė kompozitorius G. Kuprevičius, premjeros metu žadantisnetikėtumų. 

Koncerte taip pat išgirsime Vidmanto Bartulio Koncertą dviem smuikams ir simfoniniam orkestrui. Kauno simfoninio orkestroatlikėjai pažįstami su šiuo kūriniu, 2005 m. jį atliko Šiuolaikinės muzikosfestivalyje "Iš arti", o tais pačiais metais už šį kūrinį V. Bartulis pelnėKauno meno kūrėjų asociacijos premiją. 

 Antrojoje koncerto dalyje klausytojai išgirs Antonijaus Vivaldžio koncertų smuikui ciklą "Metų laikai", čia savo galimybes atskleis orkestro stygininkai. Pasak kritikų, V. Čepinskis, griežiantis solo partiją, nenukrypsta į kitų smuikininkų pamėgtą romantinę manierą, kurią paprastai sąlygoja pernelyg didelė frazuotės, štrichų, dinamikos laisvė, perdėtas jausmingumas,. Solistas, regis,visiškai pasitiki baroko genijaus opusu ir prie jo itin dėmesingai derina savosios interpretacijos indėlį.         
atgal