Dirigentas: 

CONSTANTINE ORBELIAN

 

 

Puikiai žinomas akademinės muzikos pasaulyje C.Orbelian'as gimė 1956 m. San Franciske armėnų emigrantų šeimoje. Kaip sakoma - "gimė pianistu", nes vos sulaukęs ketverių pradėjo lankyti fortepijono pamokas San Francisko konservatorijoje. Įgimtas talentas, atkaklumas ir užsispyrimas davė savo vaisius - šešiametis Constantine'as laimėjo J.S.Bacho fortepijono konkursą, o devynerių jau sugrojo savo pirmąjį solinį koncertą.

 

Dar po dviejų metų 11-metis pianistas debiutavo garsiame San Francisko operos teatre kartu su simfoniniu orkestru ir žinia apie neįtikėtiną mažo vunderkindo sėkmę pasklido po visą pasaulį. Baigęs prestižinę „Juilliard School" Niujorke, 1980-1990 m. sugrojo daugiau kaip 750 koncertų, akompanuojant Bostono, Detroito, San Francisko, Sankt Peterburgo, Maskvos filharmonijos simfoniniams orkestrams, „Maskvos virtuozams" ir kitiems.


C.Orbelian'o atliekamas Aram‘o Khachaturian‘o koncertas fortepijonui pelnė „Geriausio metų įrašo" apdovanojimą Didžiojoje Britanijoje. 2015 m. gegužę Armėnijos prezidentas dirigentui įteikė "Draugystės" ordiną2015 m. apdovanotas pasidabruotu J. Vileišio medaliu.