Orkestras: 

 

Kauno miesto simfoninis orkestras – klasikinės muzikos žanro atlikėjas, profesionalus, pasaulinius standartus atitinkantis simfoninis orkestras. Per savo gyvavimą, orkestras įsitvirtino kaip vienas žinomiausių profesionaliosios klasikinės muzikos kolektyvų šalyje, pelnė tarptautinės kultūrinės bendruomenės – leidėjų, kritikų spaudos dėmėsį bei aukščiausius įvertinimus. Orkestras reprezentuoja miestą šalyje ir užsienyje. Kauno miesto simfoninis orkestras kuria, puoselėja bei plėtoja nacionalinio profesionalaus muzikos meno, simfoninės muzikos atlikimo kultūrą ir tradicijas, dalyvauja miesto, šalies ir užsienio tarptautiniuose projektuose bei įvairiuose renginiuose, garsina Kauno bei Lietuvos vardą kultūros mainų programose.  

Kauno miesto simfoninis orkestras išaugo iš 1988 metais įkurto Kauno kamerinio orkestro, kuriam nuo 2000 m. vadovauja Algimantas Treikauskas. Orkestro vyriausiojo dirigento pareigas ėjo Pavelas Bermanas, Modestas Pitrėnas, Imants Resnis, o dabar Constantine Orbelian.

Orkestras – neatsiejama Kauno ir šalies kultūrinio gyvenimo dalis. Tai kolektyvas, kuris per metus surengia daugiau nei 50 koncertinių programų. KMSO ne kartą grojo Tarptautiniame jaunųjų muzikų, kompozitorių M. K. Čiurlionio ir E. Griego, Pažaislio, "Iš arti" muzikos festivaliuose Lietuvoje. Su kolektyvu mielai bendradarbiauja žymūs Lietuvos ir užsienio solistai bei dirigentai. Orkestras koncertavo diriguojamas jaunųjų dirigentų iš Lietuvos – Mirgos Gražinytės-Tylos, Giedrės Šlekytės, Ričardo Šumilos, Giedriaus Vaznio, Egidijaus Miknio ir kt. Kolektyvui teko garbė groti diriguojamam maestro Juozo Domarko, Martyno Staškaus, Vytauto Lukočiaus, Modesto Barkausko, Vilmanto Kaliūno bei dirigentų iš užsienio – Esther Bobrova Lange (Danija), David Gimenez (Ispanija), Rune Bergmann (Norvegija), Alain Pâris (Prancūzija), Kaspar Zehnder (Šveicarija), Mārtiņš Ozoliņš (Latvija), Neil Thomson (Jungtinė Karalystė), Franco Giacosa (Italija), Miran Vaupotić (Kroatija), June-Sung Park (Pietų Korėja) ir kt. Kauno miesto simfoninis orkestras koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: Latvijoje, Estijoje, Norvegijoje, Italijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Šveicarijoje ir kt.

2015 m. metais orkestras minėjo dešimties metų sukaktį, per kuriuos įgyvendinta daug didelių bei reikšmingų projektų, į biografiją įrašyta nemažai įsimintinų ne tik klasikinės, bet ir pramoginės muzikos koncertų. Orkestrui teko garbė groti su pasaulinėmis legendinėmis grupėmis ir atlikėjais "The Scorpions" ir "Electric Light Orchestra", "Smokie", Bonie Tyler, Chris Norman, Robert Wells, Meggie Riley, kurie ne kartą yra groję su pasaulyje pripažintais Londono, Vienos, Berlyno simfoniniais orkestrais. Kolektyvas vienoje scenoje pasirodė ir su visame pasaulyje žinomais solistais – Lynette Tapia (sopranas, JAV), Elīna Garanča (mecosopranas, Latvija), John Osborn (tenoras, JAV), Lawrence Brownlee (tenoras, JAV), Jose Carreras (tenoras, Ispanija), Lana Gordon (vokal, JAV) ir kt.  Bei instrumentalistais – Alexander Markov (smuikas, JAV–Rusija), Domenico Nordio (smuikas, Italija), Mario Hossen (smuikas, Bulgarija), Philipe Graffin (smuikas, Prancūzija), Aydar Gaynullin (akordeonas, Vokietija), Vladislav Lavrik (trimitas, Rusija), Laurens Weinhold (smuikas, Norvgija) ir kt.

2012 m. orkestras surengė gastroles prestižiniame "Murten Classics" festivalyje Šveicarijoje, 2014 m. tapo pagrindiniu Norvegijoje vykstančio tarptautinio "Fjord Cadenza" festivalio orkestru. Itin reikšmingas KMSO ir vieno žymiausių pasaulio baritonų Dmitri Hvorostovsky bei dirigento Constantin Orbelian bendradarbiavimas. Su šiais muzikos meistrais surengti koncertai Kaune, Vilniuje, Rygoje, Taline ir Helsinkyje susilaukė didelio klausytojų susidomėjimo. D. Hvorostovsky pasirinko KMSO įrašinėti istorinį Dž. Verdžio operos „Simon Boccanegra“ studijinį įrašą kartu su  Niujorko "Metropolitan Opera" teatro žvaigždėmis Barbara Frittoli (sopranas), Stefano Secco (tenoras) and Marco Caria (baritonas), kurį Niujorke leidžiamas žurnalas "Opera News" pripažino geriausia 2015 m.  kompaktine plokštele įrašytą JAV kompanijos "Delos Music" Kauno filharmonijoje.

KMSO diskografiją sudaro daugiau nei tuzinas kompaktinių plokštelių, kurios įrašytos ir išleistos bendradarbiaujant su žymiausiais šiandienos balsais: Dmitri Hvorostovsky (baritonas, Rusija), Lawrence Brownlee (tenoras, JAV), Stefano Secco (tenoras, Italija), Ildar Abdrazakov (bosas, Rusija ), Dinara Alieva (sopranas, Azerbaidžanas), Aleksandrs Antonenko (tenoras, Latvija), John Osborn (tenoras, JAV). Kompaktinės plokštelės įrašytos Kaune ne kartą buvo nominuotos "Grammy" bei "Tarptautiniams klasikinės muzikos apdovanojimams".

Artėjančiame 2017/2018 m. koncertiniame repertuare Kauno miesto simfoninis orkestras pristatys daugybę įsimintinų koncertinių programų su garsiausiais šių dienų solistais bei dirigentais iš viso pasaulio. Taip pat planuojami nauji leidybiniai projektai.